معرفی گیاهان ضد کرونا
گیاهان ضد اختناق و ضد احتقان متاسفانه گزارشها حاکی از ان است که ویرووس کرونا covid-19 باعث اختناق (خفگی) و احتقان(التهاب) ریه ها میشود و به همین سبب مناسب ترین داروهای خوراکی ضد covid-19 دارویی است که بتواند در ریه تجمع و اثر مناسب را داشته باشد و همچنین در سایر اندام های دیگر اثر مناسب را داشته باشد بنابراین ما po-remission را پیشنهاد میکنیم که در این رابطه موثر و مجرب است (تجربه شده) که این گیاهان اکّال و جالی و منقی هستند.
اکّال و جالی و منقی چه گیاهانی هستند ؟
از بعضی گیاهان میتوان داروهایی مناسب و موثر استحصال کرد که خاصیت خورندگی و پاک کنندگی و تنقیه بالایی دارند و از این خاصیت دقیقا میتوان برضد ویروسها و میکروبها استفاده کرد و داروی Po-remission اختصاصا محل اثر و تجمع ان در ریه هاست و به همین سبب برضد کرونا و آنفولانزا باید به کار گرفته شود.
داروی خوراکی ضد کرونا (covid-19) و داروی تزریقی ضد covid-19
این دارو ضد آنفولانزا است و این فراورده دارویی ضد اختناق و ضد احتقان po-remossion میباشد این محصول اکال، منقی، جالی و مسهل است.
Po-remission چه دارویی است؟
این دارو از دسته داروهای گوارشی است یعنی oral-administration که قدرت جلا، تنقیه، خورندگی و تخلیه دارد (مثل اکسپکتورانت) این دارو از چند گیاه و تیره و خانواده گوناگون استحصال میشود که به صورت معجون و سویق(پودر) و شربت تهیه میشود و بسته به لحاظ خلط و مزاج احاد متفاوت است و هم دارای طعم و کیفیت و ماهیت گوناگونی است(تند- تلخ- شیرین- روغنی- مایع و پودر) البته بهترین حالت ان پودر میباشد که به صورت بسته بندی های لازم تهیه گردیده.
از این دارو میتوان برای پیشگیری و مداوا سود جست منتها برای پیشگیری در صورت بروز علائم آنفولانزا باید استفاده گردد و این علائم: (سوزش بینی، آبریزش و احساس سرماخوردگی، درد عمومی بدن، عطسه و سرفه های همراه ترشح) مقدار مصرف و طرز استفاده بر روی بسته ها درج شده.
داروی تزریقی ضد covid-19
این دارو pars remission میباشدکه از پشتوانه علمی و تحقیقاتی گسترده ای برخوردار است و مطالعات ان بر روی جامعه آماری و هدف های مورد نظر انجام شده . شروع این تحقیقات سال 1390 و آخرین مرحله آن 1/2/1398 و پایان این آزمایش مصادف شد با شیوع کرونا فلذا با توجه به گزارشاتی که از ساختار غشاء کرونا و رفتارهای غیر شناخته ان منتشر شده و با توجه به نتایج حاصله از بررسی های pars remission این خروجی حاصل شد که این دارو اختصاصا علاوه بر این که وسیع الطیف است ضد میکروب، ضد قارچ، ضد کلامیدیا تراکماتیس، ضد زگیل و ضد ویروس نیز هست و براحتی کرونا را محار و از بین میبرد.
طرز تزریق – دوز دارو – زمان مصرف pars remission
تزریق دارو داخل وریدی است و مقدار مصرف 0.04 mg p/kg و فاصله زمانی سه هفته و هفته ای یکبار میباشد.
محلولهای ضدعفونی کننده : anti septic
این محلولها معمولا ضدعفونی کننده و در سطح پوست بدن و یا در بافتهای زنده استعمال میشوند و با اثر بر باکتری ها، ویروسها، قارچها، اسپورها، هاگها و سایر ارگانیزم ها محیط را پاکسازی و یا کاملا آنها را از بین میبرند و یا اینکه از رشد آنها پیشگیری میکنند.
محلوهای ضدعفونی معمولا سه دسته اند که با توجه به ماده شیمیایی پایه به کار رفته در آنها دارای اثرات متنابه و متفاوتی هستند و همچنین بسته به همین گزینه، یا الکلی اند و یا اسیدی هستند و یا بازی میباشند(مثلا محلول فلفل نوعی باز است) پس باتوجه به تعاریف . . .
Anti septic ها باتوجه به خواص شیمیایی آنها به چهار دسته کلی تقسیم میشوند:
1- ضدعفونی کننده های الکلی
2- ضدعفونی کننده های اسیدی
3- ضدعفونی کننده های بازی و گیاهی که محلول در آب هستند
4- ترکیبات اختصاصی بینابینی که بسیار گران قیمت میباشند و نوع گیاهی آن بسیار نادر است و در صورت تهیه فقط باید برای اسکراپ استفاده شوند یعنی:
ضدعفونی کردن وسایل جراحی و دستها قبل از عمل
1- ضدعفونی کننده اختصاصی و استثنایی بنام ریموژن (remission )
این محصول علاوه براینکه از خواص گوناگونی برخوردار است به سه صورت اسیدی، بازی، الکلی و به شکل ژل و پودر قابل تهیه است.
نکته 1 : پودر نوع خشک و افشانه آن است ( spray )
نکته 2 : ژل ریموژن محلول در آب است این محصول استثنایی هم برای سطوح، هم برای دستها، هم سطح پوست و وسایل جراحی کاربرد دارد و تفاوت اساسی این محصول با سایر فراورده های موجود در این مهم خلاصه شده و چنانچه اگر از محلولهایی که حاوی remossion هستند استفاده میشود دستها و پوست و یا سطوح با یک لایه از داروی ریموژن پوشیده و پانسمان میشود یعنی به مدت 6 تا 8 ساعت عایق میشود و این عایق ضدباکتری، ضدقارچ، ضد ویروس و سایر میکرو ارگانیزم های مضر میباشد بنابراین پس از استعمال این محلول دستها و سطوح نباید شسته شود در غیر این صورت اثر ماندگاری ریموژن تخفیف میابد
2- ضدعفونی کننده گیاهی به نام sapo-sept
این ضدعفونی کننده محلول در آب است و شدیدا آنتی باکتریال و آنتی ویروس بوده و برای اثر بخشی بیشتر آن میتوان 10% مواد افزودنی به آن اضافه کرد. این فراورده کاملا گیاهی است و از خانواده lamiaceae استحصال میشود.
3- ضدعفونی کننده دیگر به نام sapo-toxine
این محصول نیز محلول در آب بوده و از گیاه ساپوناریا به دست میآید از این محلول میتوان برای ضدعفونی کردن سطوح و دستها استفاده کرد و برای اثر بخشی بیشتر و قوی تر میتوان به آن 3% الکل اضافه نمود.
4- یک ضدعفونی کننده منحصر به فرد به نام tanna-sept
محلولی استثنایی برای ضدعفونی کردن دهان و بینی و دستها و سطوح به نام
” tanna-sept ” – این محصول کاملا گیاهی بوده و محلول در آب میباشد و خوشبختانه برای ضدعفونی کردن دهان و دندان و بینی و صورت از آن استفاده کرد و خوراکی است. ایجاد مصمومیت نمیکند، مینواند برای شست و شوی زخمها استفاده شود، همچنین از عطر و طمع مطلوبی نیز برخوردار است.
نکته مهم و tanna-sept
این محلول با آهن ناسازگار است همچنین فلزاتی مثل روی – آلومینیوم و مس را در خود حل میکند
محصولات خوراکی با خواص چندگانه
سرکه کاپاریس ( capparis )
این محصول خواص متنابه ای دارد و هم (غذای دوایی است) و همچنین یک چاشنی میباشد و هم مشتهی، منقی، مسهل و جالیست.
این سرکه با همه مزاجها سازگاری دارد و کلیه کسانی که به نحوی دچار مشکلات گوارشی هستند میتوانند از این نحصول به عنوان دارو و یا غذای مکمل استفاده کنند البته توجه داده میشود افرادی که دچار زخم معده و یا زخم روده هستند از نوع بی فلفل آن استفاده کنند واگرنه ضروریست احتیاط کنند.
در این سرکه برای بهتر شدن اثر دارویی و کیفیت غذایی آن و عطر مناسب، از سایر گیاهان معطر نیز استفاده شده است.
خواص دارویی سرکه کاپاریس
این خواص دو دسته اند : قطعی – بطئی
الف : اثرات قطعی و فوری : این اثرات شامل رفع ایکتر(زردی)،رفع انسداد مجاری سفراوی، تنقیه کبد، تخلیه طحال، رفع کم خونی، ضدعفونی کردن دستگاه گوارش، ضدنفخ بوده و اشتها را هم زیاد میکند و همچنین اثری آرام بخش دارد.
ب : اثرات جانبی و بطئی : 1- کاهش قند خون 2- کاهش چربی و کلسترول 3- دفع سنگهای سفرابی 4- کاهش فشار خون 5- درمان کبد چرب
توجه : در درمان کبد چرب باید طبق دستور کاپاریس را با سایر گیاهان مکمل آن مصرف نمود
فراوری سرکه کاپاریس
در فراوری این محصول از سرکه مخلوط میوه هایی از خانواده rosaceae و شیره انگور استفاده شده به همراه سایر گیاهانی همچون سیر، کلم و جنسهایی از کامپوزیته ها ( compositae )
و زمان فراوری دو سال است
منابع : تحفه حکیم – مخزن الادویه – زبدةالازهار
خاویارگیاه (بنج سیاه)
این خاویار در اول طبیعتش سرد وتر است ودردوم گرم وخشک و،مناسب خلط دم ،وخلط صفرا وبلغم وسودا میباشدوالبته (محرورین)همراه این خاویارباید آب لیمومصرف کنند.
این خاویار غذای دوایی است،که هم ذوالخاصیه وهم ذووجهین است،این فراورده ازتیره Umblliferae تهیه میشود وصددرصد طبیعی میباشد.این خاویار طی مراحل فراوری به همراه آن ازسایر گیاهان دارویی ومعطر دیگری هم استفاده شده که عمده ترین اثرانهاجبران کاهش ترشحات صفراوی دراشخاصی است که کوله سیستکتومی شده اندیعنی اینکه متعاقب عمل جراحی کیسه صفرای انها برداشته شده ویادچار انسداد مجاری صفراوی هستند .
سودا وخاویار گیاه(بنج سیاه)….
کسانی که فاقد عملکردکافی وکارامدکبد وکیسه صفرا هستندویا کوله سیستکتومی شده اند بالعرض دچارتجمع مواد سوداویی درخون وسایر اندامهای رئیسه میشوندوبه همین سبب گرفتار حساسیتهای متعدد وبه درجاتی هم مبتلا به معضلات دماغی(مغزی)وبنوعی مالیخولیایی اند.وبعضا گرفتار جوشهای منتشر پوستی ،بی اشتهایی،تلخی دهان وکام،یبوستهای مزمن،کابوسهای شبانه،بی خوابی، بدخوابی،دلشوره،دلواپسی های بی علت،اضطراب وافکار مشمیزکننده هستند
کیفیت وذهنیت در خاویار گیاه
کیفیت وذهنیت از حکمتهای طب سنتی ایرانی-اسلامی است و این دو، مولفه ای مهم در خاویار گیاه است واین گزینه ها همسو با معضلاتی که به ان اشاره شدلحاظ شده اند ودراین راستا با افزودن گیاهانی متناسب با بنج سیاه به کیفت مناسب وذهنیت مطلوب نایل امده ایم.—-یعنی:
طعمی مطبوع ومزه ای دلچسب برای نیل به صحت ذاتی وسلامت عمومی…..
زمان فراوری این خاویار گیاهی دوسال است….
خاویارگیاه وسازگاری با مزاج واخلاط اربعه(دم-سودا- بلغم وصفرا)
این خاویاربا لبنیات احتمال ناسازگاری دارد . خاور بنج سیاه با همه مزاجها سازگاری دارد ومناسب همه اخلاط چهار گانه است،والبته محرورین باید همراه ان اب لیمو میل کنند
منبع:زبده الازهار،ومخزن الادویه